Informace o registraci

Začátkem kalendářního roku probíhá registrace členů Junáka. Registrace je vlastně administrativní úkon, kdy se každý, kdo má zájem o členství a činnost v naší organizaci, zapíše spolu se svými osobními údaji do informačního systému.  Takových zájemců je v posledních letech kolem padesáti tisíc a my všichni, chcete-li my skauti, máme ohromnou radost z toho, že toto číslo už několik let neklesá. Aby se mohl každý zájemce registrovat, je třeba dodat vůdci oddílu potřebné osobní údaje a s registrací spojený poplatek. Osobní údaje u opakovaně registrovaných si naštěstí systém pamatuje, u prvoregistrovaných se získávají nějakým vhodným způsobem, např. elektronickou. Poplatek postačí na zajištění chodu organizace na celý rok, samozřejmě za předpokladu, že i veřejná správa přispěje svojí troškou do mlýna. Registrace je tak ve své podstatě jediná platba za to, že někdo může celý rok navštěvovat zajímavý a prospěšný zájmový kroužek. Jen tábor, vícedenní výpravy nebo např. exkurze z registračního poplatku ufinancovat nedokážeme a uchylujeme se k vybírání účastnických poplatků.

A co dalšího každému registrovanému akt registrace přinese? Práva a povinnosti člena Junáka jsou zakotveny ve stanovách, namátkou vyberu fakt, že jen člen Junáka má právo užívat skautské symboly (lilie, kroj). Skauti starší 15-ti let jistě uvítají možnost vstupu do skautské telefonní sítě, ve které si mezi sebou mohou členové volat neomezeně a i telefonování ven a datové přenosy jsou za cenu, kterou běžný uživatel na trhu nemá šanci získat. Navíc je tu pro členy možnost navštěvovat řadu vzdělávacích kurzů (zdravotní, lanový, vodácký aj.), účastnit se celostátních i mezinárodních skautských akcí, skautských závodů apod. Ale hlavně, člověk má možnost být členem úspěšného mezinárodního hnutí, které už oslavilo sté narozeniny.

Informace o výši a způsobu registrace v tomto kalendářním roce jsou zveřejněny zde

Text poučení k přihlášce mladšího člena je dostupný zde