Výše členského příspěvku je pro rok 2024 stanovena na 1500 Kč (za celý kalendářní rok).   Příspěvek je možné poslat ihned, nejpozději však do čtvrtka 25. 1. 2024 na účet našeho skautského střediska (Junák - český skaut, středisko Stopa Plzeň, z. s.), č.ú.: 2800294499/2010, jako variabilní symbol uveďte: 27+začátek rodného čísla dítěte (např. 27125209), do zprávy pro příjemce prosím napište příjmení dítěte.   Z uvedené částky členského příspěvku zůstává 100 Kč pro potřeby oddílu. Našemu skautskému středisku Stopa Plzeň je ponecháno 780 Kč, z této částky pak středisko zajišťuje platby energií, nezbytné opravy, údržbu kluboven a vybavení, nákupy materiálu a vybavení pro zkvalitnění schůzek a táborů (obvykle jako finanční spoluúčast dotací získávaných od města či kraje), či vzdělávání vedoucích. Všichni skautští vedoucí pracují jako dobrovolníci.   Zbylá část příspěvku putuje vyšším organizačním jednotkám (nadřízené spolky), které zajišťují pořádání vzdělávání vedoucích, velkých akcí, hradí úrazové pojištění dětí, pojištění vedoucích, vydávají skautský časopis (5x ročně), zajišťují účetní služby a poskytují nezbytnou dotační, právní a organizační podporu skautským střediskům, ...      V případě dotazů či připomínek se nám neváhejte ozvat.