Doporučené vybavení na vícedenní výpravu

Sekundární záložky

Níže je uveden seznam věcí, které by byly vhodné zabalit dítěti na vícedenní výpravu. U každé věci je doplněný komentář o vhodnosti a typu. I když se Vám mohou některé poznámky zdát přehnané, věřte, že vycházíme ze situací, které jsme museli v minulosti řešit.

Obzvláště pro malé děti doporučujeme vše podepsat. Na vybavení postačí lihový fix, oblečení je ideální podepsat propiskou na štítek.

Batoh by mělo balit dítě s vaší účastí, nebo vám alespoň věci podávat a vy je následně skládat do batohu. (Při příchodu na klubovnu dítě začne brečet, že jste mu zapomněli zabalit přezůvky. Stačí otevřít batoh, vyndat jednu mikinu a přezůvky jsou na světě.)

Je pěkné, když dítěti nesete z domu batoh do auta, z auta na nádraží, případně až k vlaku, jenže když si dítě poprvé nasadí batoh na záda až v cílové stanici a začne brečet, že je to moc těžké, těžko s tím něco uděláme. V ideálním případě si po sbalení batohu udělejte vycházku okolo domu, nebo alespoň nechte dítěti nést batoh už od domova na místo srazu, aby jste měli čas případné “přebytečné” věci na srazu ještě vyndat.

Veškeré věci by měli být zabalené v batohu. Hlavní důvod je přehled o věcech, které musíme při cestě hlídat. Kdyby mělo každé dítě s sebou kromě batohu ještě tašku se spacákem a tašku s plyšákem, může se stát, že někde něco zapomeneme. V počtu třiceti batohů a nespočetně igelitek jen těžko můžeme tyto drobnosti hlídat.

Před odjezdem by měl rodič potvrdit garantovi výpravy (zpravidla ten, který vybírá peníze), že je dítě zdravé, nemá střevní potíže, či jiné komplikace, které by nás o víkendu mohly nemile překvapit.

Seznam věcí:

• batoh

• nejdůležitější věc na výpravě

• dostatečně velký, aby se do něj vše vešlo

• přezůvky - jakékoliv pantofle nebo sandály. Kroxy a jinak podobná omludária zabírají v batohu zbytečně moc místa

• jídelní potřeby

• ešus - pouze větší ešus ze setu a víčko (malý ešus je zbytečný)

• hrneček - jakýkoliv malý plecháček, případně plastový kelímek s ouškem. Žádné keramické hrnky, půllitrové termohrnky,...

• příbor - stačí lžíce - ostatní příbor stejně dítě nevyužije, nožem a vidličkou se z ešusu špatně jí

• lahev na pití - minimálně 1 litr

• věci na spaní

• spacák (většina obalů na spacák má popruhy, kterými lze minimalizovat objem)

• karimatka (karimatku z pěnové hmoty je v tomto případě lepší připevnit na krosnu popruhy, lankem)

• polštářek rozhodně nebrat - je zbytečný! Pod hlavu se dá využít například mikina.

• hygienické potřeby

• kartáček a pasta

• ručník (nikterak velký, stačí cca 20x50cm)

• mýdlo (klasické, zabalené v igelitovém sáčku. Určitě nebrat velká tekutá mýdla)