Informace o výpravách

Výpravy jsou nedílnou součástí skautského života.  Nejenom, že děti poznávají krásy a taje své vlasti, ale zároveň jim čas strávený spolu dovoluje lépe stmelit kolektiv a upevnit své vztahy s členy oddílu, které normálně na schůzkách nepotkají.  Právě na výpravách se předávají moudra oddílu, děti si mohou vyzkoušet věci, na které není během schůzek dostatečný čas či prostor a to nemluvíme o takovém malém trénování odolnosti na tábor.

• Účast (popřípadě neúčast) na výpravách je nutné potvrdit u některého z vedoucích schůzky, popřípadě nás kontaktovat emailem (jiznikriz@skaut.cz)
  • Výpravy jsou většinou 3 až 4 denní.
  • Ubytování je zařízeno ve skautských klubovnách (někdy i ve školách), vyhledáváme převážně ty, kde je kuchyň, dostatek místa na spaní a minimálně studená tekoucí voda. (Výjimkou jsou putovní výpravy, které se konají pod stany, které si sami neseme a zároveň během těchto výprav si skauti nesou vlastní vodu a jídlo.)
  • Místa na spaní jsou povětšinou na zemi, proto je dobré děti vybavit kvalitní karimatkou.
  • Jídlo si na výpravách vaříme sami (kromě pátečních večeří, které si děti přivezou). Pokud se plánuje celodenní výprava bývají k obědu buřty, jinak se pokoušíme vařit dietní jídla.
  • Prosíme rodiče, aby své děti nevybavovali na výpravy mobilními telefony, zbytečně děti rozptylují a komplikují připravovaný program. Na každého z rodičů má kontakt někdo z vedení a v případě nutnosti je na každém letáčku k výpravě uveden garant dané výpravy, kterého můžete kontaktovat zase vy.

Hrubý průběh výpravy

Výpravy většinou začínají v pátek odpoledne. Sraz bývá na hlavním nádraží ČD popřípadě na CANu.

1. Den: Seznámení se s klubovnou, ubytování se
  2. Den: Celodenní výprava po okolí obce, popřípadě průzkum obce samotné a jejích památek
  3. Den: Dopolední zábava v podobě her, či další menší výlet, následný úklid a odjezd domů

Hrubý přehled výprav během školního roku