24. duben - Svátek svatého Jiří, patron skautek a skautů

Všichni

Svátek svatého Jiří, patrona skautek a skautů, slavíme každý rok 24. dubna. Letos moc pěkně vyšel na sobotu a jistě spousta z nás doufala, že po měsících budeme moct vyrazit na sváteční jarní výpravu. Tak to ale nedopadlo a vy možná teď přemýšlíte, jak vlastně letošní Skautský den oslavit. Právě proto pro vás máme pár nápadů.

Vyvenči svůj skautský kroj nebo jen oddílový šátek. Vyfoť se s ním na výletě, doma, za barákem, prostě kdekoliv a pošli parádní obrázek na oddílový email.

Natoč videovzkaz pro ostatní skautky a skauty z celé republiky. Pojďme si navzájem zvednout náladu a udělat radost videovzkazem pro druhé

Sleduj Skautský den v České televizi.

Česká televize slaví Skautský den 2021 celou sérií pořadů. Nejen přímo 24. dubna, ale i před ním a po něm – program jednotlivých pořadů najdeš tady:  http://bit.ly/ProgramSkautskyDen2021

Doporučujeme třeba znovunalezený trezorový dokument Minuta ticha z roku 1968 o skautské mohyle Ivančena.  Co si nenecháš ujít?

Máš doma poslední číslo časopisu Skaut? Jestli ano, tak v něm najdeš krásnou stolní hru s tématikou příběhu svatého Jiří. Zahrajte si ji společně s ostatními členy rodiny.

Udělej radost sobě nebo někomu blízkému dárkem ke Skautskému dni. Od pátku do neděle můžete na e-shopu skautského obchodu JUNshop využít slevu 24% na všechno zboží skladem, stačí použít slevový kód svatyjiri!  www.junshop.cz.

“Ať čelil jakékoli těžkosti nebo nebezpečné situaci, ať vypadaly jakkoli obrovské, dokonce i ve stínu draka – nesnažil se jim vyhnout, necítil strach, ale postavil se jim ze všech sil.”

Tak vysvětloval B-P důvod, proč vybral skautům a skautkám za patrona právě svatého Jiřího. Příběh rytíře, který se vydá z vlastní vůle do nebezpečí a porazí draka, aby vysvobodil obyvatele blízkého okolí, dodnes vypráví skautům a skautkám po celém světě o důležitých hodnotách: obětavosti, nezištnosti, fyzické síle i odvaze, o víře v to, že dobro vítězí nad zlem.

Prožijme Skautský den "společně", i když to bude zase letos jen na dálku. Vezmi si šátek nebo kroj klidně i na doma, zavolej nebo napiš zprávu kamarádům z oddílu, koukni na fotky z tábora nebo víkendové výpravy  :)

.