Skauting na dálku

24. duben - Svátek svatého Jiří, patron skautek a skautů

Datum vytvoření: Čtvrtek, 22. Duben 2021 - 22:55

Svátek svatého Jiří, patrona skautek a skautů, slavíme každý rok 24. dubna. Letos moc pěkně vyšel na sobotu a jistě spousta z nás doufala, že po měsících budeme moct vyrazit na sváteční jarní výpravu. Tak to ale nedopadlo a vy možná teď přemýšlíte, jak vlastně letošní Skautský den oslavit.

Jarní výroba papíráků

Datum vytvoření: Sobota, 20. Březen 2021 - 21:39

První jarní dny bývaly v našem oddíle spojené s opravou štítů, přípravou papíráků a plánováním cesty na Vlčtejn.

Pojď si alespoň část těchto chvil připomenout a vyrobit si několik osobních papíráků.

Co budeš potřebovat:

Novinový papír

Vyhodnocení kvízu na téma „Co víš o skautech a našem oddíle?“

Datum vytvoření: Pondělí, 1. Březen 2021 - 15:55
Určeno pro: Roveři a rangers, Skauti a skautky

Po měsíci ukončuji kvíz na téma skautů i našeho oddílu (zveřejněn 25.1. zde ve skautingu na dálku ).

Únik z Náměstí Republiky

Datum vytvoření: Pondělí, 1. Březen 2021 - 14:08

Připravil jsem venkovní hru s názvem Únik z náměstí Republiky v Plzni. Jedná se o relativně jednoduchou únikovou hru, ve které se musíte dopravit na náměstí Republiky a odejít z něj jedinou správnou ulicí. Kterou, k tomu se budete muset dopátrat pomocí zadání.

Vystřihovánka podsadového stanu

Datum vytvoření: Pondělí, 1. Březen 2021 - 14:06

Pokud má někdo rád papírové modelářství, může si vytisknout a slepit náš táborový podsadový stan. Tisknout se dá pohodlně na papír A4, hezčí samozřejmě bude v barvě, ale i v černobílé variantě se dá zvládnout.

Co víš o skautech a našem oddíle?

Datum vytvoření: Pondělí, 25. Leden 2021 - 22:18
Určeno pro: Roveři a rangers, Skauti a skautky

Pro krátké rozptýlení, zahřátí mozkových závitů a v neposlední řadě i pro pobavení, přikládám krátký kvíz o našem oddíle, skautingu i časech trávených na táborové louce.

Přeji, aby nejen následujících deset minut, bylo zpestřením vašeho času. Udržujte svůj mozek stále ve formě!

Sněhotvoření

Datum vytvoření: Pátek, 8. Leden 2021 - 20:25

Sněhová lednová výzva!

Není čas otálet, napadl sníh, možná už někde trochu roztál, možná víš o místě, kde je ho ještě dost. Během ledna využij sněhové nadílky a postav sněžné cosi. Cokoli (ne)tradičního, libovolně dozdobeného, jakkoli velkého. Kreativitě se meze nekladou! :-)

Čtenářský deník

Datum vytvoření: Úterý, 5. Leden 2021 - 11:11

Ahoj,

našli jste pod stromečkem knížku, s kterou byste se rádi s námi podělili? Až jí přečteš, napiš stručně, o čem byla, můžeš přidat úryvek z knížky, nebo i nakreslit obrázek. Líbila se ti knížka? Dostali jste více knížek? Napiš nám taky o nich:).

Krmení ptáků

Datum vytvoření: Čtvrtek, 10. Prosinec 2020 - 19:32

Pokud se někdo z nás chce starat o krmítko, pozorovat ptáčky, pojďme to dělat dobře. Krmit je tím, co je pro ně prospěšné a neublíží.

Vzpomínka na běžnou činnost

Datum vytvoření: Pondělí, 30. Listopad 2020 - 11:09