Skauting na dálku

24. duben - Svátek svatého Jiří, patron skautek a skautů

Datum vytvoření: Čtvrtek, 22. Duben 2021 - 22:55

Svátek svatého Jiří, patrona skautek a skautů, slavíme každý rok 24. dubna. Letos moc pěkně vyšel na sobotu a jistě spousta z nás doufala, že po měsících budeme moct vyrazit na sváteční jarní výpravu. Tak to ale nedopadlo a vy možná teď přemýšlíte, jak vlastně letošní Skautský den oslavit.

Jarní výroba papíráků

Datum vytvoření: Sobota, 20. Březen 2021 - 21:39

První jarní dny bývaly v našem oddíle spojené s opravou štítů, přípravou papíráků a plánováním cesty na Vlčtejn.

Pojď si alespoň část těchto chvil připomenout a vyrobit si několik osobních papíráků.

Co budeš potřebovat:

Novinový papír

Výzva ze Světýlka! Rybičky

Datum vytvoření: Úterý, 9. Březen 2021 - 10:12

Ahoj, nazdar, zdařbůh,

Vyhodnocení kvízu na téma „Co víš o skautech a našem oddíle?“

Datum vytvoření: Pondělí, 1. Březen 2021 - 15:55
Určeno pro: Roveři a rangers, Skauti a skautky

Po měsíci ukončuji kvíz na téma skautů i našeho oddílu (zveřejněn 25.1. zde ve skautingu na dálku ).

Únik z Náměstí Republiky

Datum vytvoření: Pondělí, 1. Březen 2021 - 14:08

Připravil jsem venkovní hru s názvem Únik z náměstí Republiky v Plzni. Jedná se o relativně jednoduchou únikovou hru, ve které se musíte dopravit na náměstí Republiky a odejít z něj jedinou správnou ulicí. Kterou, k tomu se budete muset dopátrat pomocí zadání.

Vystřihovánka podsadového stanu

Datum vytvoření: Pondělí, 1. Březen 2021 - 14:06

Pokud má někdo rád papírové modelářství, může si vytisknout a slepit náš táborový podsadový stan. Tisknout se dá pohodlně na papír A4, hezčí samozřejmě bude v barvě, ale i v černobílé variantě se dá zvládnout.

6. Výzva

Datum vytvoření: Pondělí, 15. Únor 2021 - 17:48
Určeno pro: Vlčata a světlušky

Posledním tématem z Výzvy by měla být “Příroda kolem nás”. Což v únoru a za časů lockdownu není na řádné plnění úkolů ze stezky úplně vhodné. Ale my se s tím poperem, online, na dálku, po svém :-)

5. Výzva

Datum vytvoření: Úterý, 9. Únor 2021 - 19:52
Určeno pro: Vlčata a světlušky

Ahoj, Nazdar, Hello, Kon'nichiwa!

4. Výzva

Datum vytvoření: Pondělí, 1. Únor 2021 - 15:06

4. Výzva - Svět kolem nás

3. Výzva

Datum vytvoření: Pondělí, 1. Únor 2021 - 15:04
Určeno pro: Vlčata a světlušky

Ahoj, Nazdar, Hallo, Привет!